Archivy

Čvc

17


Po dnešním ránu mě napadá, jestli by děti neměli mít děti jen super boháči nebo naopak chudí. Ti totiž můžou se svými dětmi trávit spoustu času. Boháči, protože mají tolik peněz, že nemusí chodit do práce a chudí .. no, jsou chudí, protože do práce nechodí. A tak mají čas na své děti. Ale ti rodičové, co musí denně do práce?

Naše děti strávily 3 dny s tetou a strejdou na chalupě. Úplně v pohodě, bez žádných scén, bez vzájemného ubližování (pošťuchování se nepočítá). Pokud nám teta nic nezatajila, tak ani žádné významné výchovné přestupky se nekonaly. Na Andulku musela teta zakřičet jen celkem 3x. Daník byl samostatný, chytrý a šikovný předškolák. Užívali si léta, hraní a zábavy.

A dnešní ráno? Kdy jsem já odjela v šest do práce a děti se měly vypravit s tatínkem do školky? Anička se neoblékala, nesnídala, na čištění zubů ji musel Martin odvést. Daník ranní přípravu bojkotoval taky a buď si hrál s tankem nebo řval, že do žádné debilní školky chodit nebude a Aničku nesnáší a nechce, aby žila.
Po takovém ránu budu ráda, když se Martin vůbec večer vrátí domů.
U Andulky víme, že se jedná o neposlušnost a že je na nás najít tu správnou motivaci, která ji přiměje udělat to, co po ní v danou chvíli chceme. Je to dost obtížné, ale přijít na to musíme.
Ale s Daníkem to je běh na velmi dlouhou trať. U něj je to volání o naši pozornost. Dost, pro nás dospělé, nepříjemným způsobem. Když na mě řve, že mu nikdy nic nedovolím, že furt musím pracovat, že jsem na něj pořád zlá a že mě nemusí poslouchat, že já musím poslouchat jeho a dělat, co on chce, a to ve chvíli, kdy se vrátíme ze společného výletu a já jen chtěla, aby se šel před večeří převléknout, tak mám problémy zachovat klid. Jak nám doporučila psycholožka, musíme ho nasytit. Nasytit naší pozorností. Snažíme se. Martin si s ním kope fotbal místo práce na zahradě, nechává ho pomáhat mu s nahazováním garáže, já odkládám hadr i žehličku, když si chce číst knížku. Ale jsou situace, a to píšu bez nějaké snahy se vymlouvat, kdy to prostě nejde. Ale nevzdávám to. Navíc nic jiného nám nezbývá – do pozice super boháčů máme daleko a do té druhé kategorie se dostat rozhodně nechci.Comments are closed.


kvalitní webové stránky, iD-SIGN